Stantërgu

fshat në Kosovë

Stantërg është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë.

Stantërg
Fshat
noform
Stantërg
Vendndodhja
Stantërg is located in Kosova
Stantërg
Stantërg
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Shalë e Bajgorës
Lartësia 1046 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 56′ 13″ Veri

20° 55′ 14″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto