Vidishiq është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Vitushë dhe Vidushë.

Vidishiq
Vidushë
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej249

Demografia Redakto

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 249 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Burimet Redakto

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 15 mars 2019.

Lidhje të jashtme Redakto