Vinarca e Epërme

fshat në Kosovë

Vinarcë e Epërme është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Venar i Epërm.

Vinarcë e Epërme
Venar i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Vinarcë e Epërme is located in Kosova
Vinarcë e Epërme
Vinarcë e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 53′ 37″ Veri

20° 47′ 56″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto