Melenicë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Melisht.

Melenicë
Melisht
Fshat
Vendndodhja
Melenicë is located in Kosova
Melenicë
Melenicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Shalë e Bajgorës
Lartësia 1052 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 18″ Veri

20° 55′ 30″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto