Shupkoc është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Sylan dhe Shpat.

Shupkoc
Shpat
Fshat
Vendndodhja
Shupkoc is located in Kosova
Shupkoc
Shupkoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 587 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 53′ 10″ Veri

20° 53′ 9″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto