Koprivë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Kopërzë dhe Koprik.

Koprivë
Koprik
Fshat
Vendndodhja
Koprivë is located in Kosova
Koprivë
Koprivë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 15″ Veri

20° 47′ 31″ Lindje

Popullsia 55 banorë (2011)

DemografiaRedakto

Simbas regjistrimit të fundit të popullsisë 2011, fshati paska 55 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Shih dhe këtëRedakto

BurimetRedakto

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 9 mars 2019.

Lidhje të jashtmeRedakto