Gushacë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gushak.

Gushacë
Gushak
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej475

Demografia

Redakto

Simbas regjistrimit të fundit të popullsisë 2011, fshati paska 475 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Shih dhe këtë

Redakto

Burimet

Redakto
  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 9 mars 2019.

Lidhje të jashtme

Redakto