Rashan është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë.

Rashan
Fshat
Vendndodhja
Rashan is located in Kosova
Rashan
Rashan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Shalë e Bajgorës
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 54′ 15″ Veri

20° 56′ 32″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto