Suhodolli i Poshtëm

fshat të Kosovë

Suhodoll i Poshtëm është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Tejibri i Poshtëm dhe Buzibri i Poshtëm.

Suhodoll i Poshtëm
Buzibri i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Suhodoll i Poshtëm is located in Kosova
Suhodoll i Poshtëm
Suhodoll i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 512 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 60″ Veri

20° 51′ 0″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto