Zasellë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Rrezanë dhe Kodër.

Zasellë
Kodër
Fshat
Vendndodhja
Zasellë is located in Kosova
Zasellë
Zasellë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Shalë e Bajgorës
Lartësia 837 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 53′ 51″ Veri

20° 54′ 8″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto