Vinarca e Poshtme

fshat në Kosovë

Vinarcë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Venar i Poshtëm.

Vinarcë e Poshtme
Venar i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Vinarcë e Poshtme is located in Kosova
Vinarcë e Poshtme
Vinarcë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 515 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 25″ Veri

20° 48′ 47″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto