Lushtë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë.

Lushtë
Fshat
Vendndodhja
Lushtë is located in Kosova
Lushtë
Lushtë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 581 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 9″ Veri

20° 49′ 45″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto