Suhodolli i Epërm

fshat në Kosovë

Suhodoll i Epërm është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Tejibri i Epërm dhe Buzibri i Epërm.

Suhodoll i Epërm
Buzibri i Epërm
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej224

DemografiaRedakto

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 224 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Shih dhe këtëRedakto

BurimetRedakto

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 15 mars 2019.

Lidhje të jashtmeRedakto