Rahova (Mitrovicë)

fshat në Kosovë

Rahovë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrahinë.

Rahovë
Rrahinë
Fshat
Vendndodhja
Rahovë is located in Kosova
Rahovë
Rahovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 819 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 56′ 16″ Veri

20° 53′ 51″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto