Stranë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gurakuq dhe Rrezanë.

Stranë
Rrezanë
Fshat
Vendndodhja
Stranë is located in Kosova
Stranë
Stranë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 822 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 53′ 34″ Veri

20° 55′ 2″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto