Kaçandolli

fshat të Kosovë

Kaçandoll është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kaçanoll.

Kaçandoll
Kaçanoll
Fshat
Vendndodhja
Kaçandoll is located in Kosova
Kaçandoll
Kaçandoll
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Shalë e Bajgorës
Lartësia 1293 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 40000
Prefiksi -
Targa 02
Koordinatat 43° 0′ 0″ Veri

21° 3′ 14″ Lindje

Popullsia 119 banorë (2011)

DemografiaRedakto

Simbas regjistrimit të fundit të popullsisë 2011, fshati paska 119 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

BurimetRedakto

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 9 mars 2019.

Lidhje të jashtmeRedakto