Zhabari i Poshtëm

fshat në Kosovë

Zhabar i Poshtëm është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Fushibri i Poshtëm.

Zhabar i Poshtëm
Fushibri i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Zhabar i Poshtëm is located in Kosova
Zhabar i Poshtëm
Zhabar i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 534 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 17″ Veri

20° 50′ 28″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto