Staradrani

fshat në Kosovë

Staradran është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dasam.

Staradran
Dasam
Fshat
Vendndodhja
Staradran is located in Kosova
Staradran
Staradran
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 51″ Veri

20° 25′ 40″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto