Svinjarë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Frashër.

Svinjarë
Frashër
Fshat
Vendndodhja
Svinjarë is located in Kosova
Svinjarë
Svinjarë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 517 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 4″ Veri

20° 53′ 23″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto