Carralluka

fshat në Kosovë

Carrallukë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qarralug.

Carrallukë
Qarralug
Fshat
Vendndodhja
Carrallukë is located in Kosova
Carrallukë
Carrallukë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 565 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 46″ Veri

20° 46′ 9″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto