Banja (Malishevë)

fshat në Kosovë

Banjë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bajë.

Banjë
Bajë
Fshat
Vendndodhja
Banjë is located in Kosova
Banjë
Banjë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 551 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 55″ Veri

20° 46′ 52″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto