Gjurgjeviku i Vogël

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Gjyrgjeviku i Vogël)

Gjurgjevik i Vogël është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Elezaj.

Gjurgjevik i Vogël
Elezaj
Fshat
Vendndodhja
Gjurgjevik i Vogël is located in Kosova
Gjurgjevik i Vogël
Gjurgjevik i Vogël
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 42″ Veri

20° 35′ 25″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto