Brusa (Lipjan)

fshat në Kosovë

Brusë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë.

Brusë
Fshat
Vendndodhja
Brusë is located in Kosova
Brusë
Brusë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 829 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Prefiksi -
Targa 01
Koordinatat 42° 35′ 8″ Veri

21° 19′ 31″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto