Gracka e Vjetër

fshat në Kosovë

Gracka e Vjetër është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gracë.

Gracka e Vjetër
Gracë
Fshat
Vendndodhja
Gracka e Vjetër is located in Kosova
Gracka e Vjetër
Gracka e Vjetër
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 563 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 18″ Veri

21° 6′ 12″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto