Rufca e Re

fshat në Kosovë

Rufcë e Re është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë.

Rufcë e Re
Fshat
Vendndodhja
Rufcë e Re is located in Kosova
Rufcë e Re
Rufcë e Re
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 553 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 26″ Veri

21° 5′ 49″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto