Zllakuqani (Lipjan)

fshat në Kosovë

Zllakuqan është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Zallkuq.

Zllakuqan
Zallkuq
Fshat
Vendndodhja
Zllakuqan is located in Kosova
Zllakuqan
Zllakuqan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 14″ Veri

21° 1′ 18″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto