Plitkoviqi

fshat në Kosovë

Plitkoviq është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bjeshkas.

Plitkoviq
Bjeshkas
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto