Plitkoviqi

fshat në Kosovë

Plitkoviq është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bjeshkas.

Plitkoviq
Bjeshkas
Fshat
Vendndodhja
Plitkoviq is located in Kosova
Plitkoviq
Plitkoviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 871 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 41″ Veri

21° 17′ 12″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto