Okosnica

fshat në Kosovë

Okosnicë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dalmat.

Okosnicë
Dalmat
Fshat
Vendndodhja
Okosnicë is located in Kosova
Okosnicë
Okosnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 868 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 21″ Veri

21° 15′ 13″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto