Gumnasella

fshat në Kosovë

Gumnasellë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bujar.

Gumnasellë
Bujar
Fshat
Vendndodhja
Gumnasellë is located in Kosova
Gumnasellë
Gumnasellë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 0″ Veri

21° 9′ 47″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto