Kraisht është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kroisht.

Kraisht
Kroisht
Fshat
Vendndodhja
Kraisht is located in Kosova
Kraisht
Kraisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 552 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 38″ Veri

21° 2′ 52″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto