Llugë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Fushas dhe Fushor.

Llugë
Fushor
Fshat
Vendndodhja
Llugë is located in Kosova
Llugë
Llugë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 549 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 26″ Veri

21° 3′ 9″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto