Mareci (Lipjan)

fshat ne Kosove

Marec është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë.

Marec
Fshat
Vendndodhja
Marec is located in Kosova
Marec
Marec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 609 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 39″ Veri

21° 11′ 31″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto