Gllogoci (Lipjan)

fshat në Kosovë

Gllogoc është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Rrafshak dhe Rrafshor.

Gllogoc
Rrafshor
Fshat
Vendndodhja
Gllogoc is located in Kosova
Gllogoc
Gllogoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 19″ Veri

21° 8′ 45″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto