Lipovica (Lipjan)

fshat në Kosovë

Lipovicë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë.

Lipovicë
Fshat
Vendndodhja
Lipovicë is located in Kosova
Lipovicë
Lipovicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 631 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 32″ Veri

21° 0′ 20″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto