Konjuhi (Lipjan)

fshat në Kosovë

Konjuh është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Kojuh dhe Drithnik.

Konjuh
Drithnik
Fshat
Vendndodhja
Konjuh is located in Kosova
Konjuh
Konjuh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 572 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 23″ Veri

21° 8′ 24″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto