Leletiq është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rreze.

Leletiq
Rreze
Fshat
Vendndodhja
Leletiq is located in Kosova
Leletiq
Leletiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 578 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 5″ Veri

21° 0′ 5″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto