Shisharkë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shishar.

Shisharkë
Shishar
Fshat
Vendndodhja
Shisharkë is located in Kosova
Shisharkë
Shisharkë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 884 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 12″ Veri

21° 15′ 51″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto