Dobraja e Madhe

fshat në Kosovë

Dobrajë e Madhe është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Kruebardh dhe Kroibardh.

Dobrajë e Madhe
Kroibardh
Fshat
Vendndodhja
Dobrajë e Madhe is located in Kosova
Dobrajë e Madhe
Dobrajë e Madhe
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 561 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 36″ Veri

21° 2′ 39″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto