Medvec është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Rrezar dhe Rrezor.

Medvec
Rrezor
Fshat
Vendndodhja
Medvec is located in Kosova
Medvec
Medvec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 570 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 6″ Veri

21° 0′ 23″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto