Gllavica (Lipjan)

fshat ne Kosove

Gllavicë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Kronas dhe Krojas.

Gllavicë
Krojas
Fshat
Vendndodhja
Gllavicë is located in Kosova
Gllavicë
Gllavicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 577 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 22″ Veri

21° 11′ 57″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto