Gllavica (Lipjan)

fshat ne Kosove

Gllavicë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Kronas dhe Krojas.

Gllavicë
Krojas
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto