Smallushë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë.

Smallushë
Fshat
Vendndodhja
Smallushë is located in Kosova
Smallushë
Smallushë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 609 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 36″ Veri

21° 12′ 2″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto