Vrella (Lipjan)

fshat në Kosovë

Vrellë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurrë.

Vrellë
Gurrë
Fshat
Vendndodhja
Vrellë is located in Kosova
Vrellë
Vrellë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 10″ Veri

21° 16′ 3″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto