Llugaxhi është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë.

Llugaxhi
Fshat
Vendndodhja
Llugaxhi is located in Kosova
Llugaxhi
Llugaxhi
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 552 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 19″ Veri

21° 10′ 23″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto