Vogaçicë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Grykas dhe Vukgjin.

Vogaçicë
Vukgjin
Fshat
Vendndodhja
Vogaçicë is located in Kosova
Vogaçicë
Vogaçicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 869 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 28″ Veri

21° 16′ 42″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto