Divlakë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Fshatiuçëkë dhe Dyflakë.

Divlakë
Dyflakë
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto