Ribari i Madh

fshat në Kosovë

Ribar i Madh është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Ilirian.

Ribar i Madh
Ilirian
Fshat
Vendndodhja
Ribar i Madh is located in Kosova
Ribar i Madh
Ribar i Madh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 556 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 33″ Veri

21° 2′ 28″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto