Gadimja e Epërme

fshat në Kosovë

Gadime e Epërme është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kështjellanë.

Gadime e Epërme
Kështjellanë
Fshat
Vendndodhja
Gadime e Epërme is located in Kosova
Gadime e Epërme
Gadime e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 614 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 28″ Veri

21° 13′ 22″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto