Resinoc është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbnor.

Resinoc
Arbnor
Fshat
Vendndodhja
Resinoc is located in Kosova
Resinoc
Resinoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 17″ Veri

20° 56′ 9″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto