Hallaçi i Madh

fshat në Kosovë

Hallaç i Madh është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Hallaç.

Hallaç i Madh
Hallaç
Fshat
Vendndodhja
Hallaç i Madh is located in Kosova
Hallaç i Madh
Hallaç i Madh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 567 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 15″ Veri

21° 5′ 7″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto