Kleçka (Lipjan)

fshat në Kosovë

Kleçkë është një vendbanim në komunën e Lipjanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Altar.

Kleçkë
Altar
Fshat
Vendndodhja
Kleçkë is located in Kosova
Kleçkë
Kleçkë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Lipjan
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 868 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 34″ Veri

20° 51′ 39″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto